Google Taksi

Google ve Uber arasında kızısan savasa taksi lerde dahil oldu. Google ve uber birbirlerinin kuyusunu kazmaya baslamıslar.

Önce Google dan gelen bir habere göre Google, kendi taksi çağırma programını gelistiriyor. Programın Google calısanları tarafından kullanıldıgı söyleniyor ve Google’ın şoförsüz araclarıyla birlikte hayata gecirilmesi planlanıyor.

Google’ın Uber’e rakip olabilecek bir arac cagırma uygulamasını gelistirmesi ise tahmin edebileceginiz gibi en basta Uber’i rahatsız ediyor. Habere göre, test edilen uygulamanın ekran görüntülerini gören Uber yönetim kurulu üyeleri, David Drummond’ın istifasını istemeyi düsünüyor.

google taksi

Uber de kendi şoförsüz araclarını gelistirmek icin calısmalara baslıyor. Uber tarafında dün resmen duyurulan habere göre, Uber, Carnegie Mellon University isbirligiyle Uber İleri Teknolojiler Merkezi ni acıyor. Merkezdeki calısmaların ana fikri, şoförsüz taksi durakları. Uber şirketi ve Carnegie Mellon üniversitesi  arastırmacıları haritalama, arac güvenligi ve bagımsız arac teknolojileri alanlarında Ar-Ge faaliyetleri yürütecek.

  
1331 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın